SVĚT KOSTIČEK®

VÝSTAVA PRODLOUŽENA DO 22. 1. 2022

Výstava pro všechny příznivce pestrobarevných kostiček stavebnice Lego. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na expozičně-herní výstavu Svět kostiček® – světový fenomén. Z dánské stavebnice Lego® představí autor výstavy a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr nejen výběr ze sortimentu komerčních edic továrních setů Lego Technic, ale také unikátní modely z převzaté vlastní tvorby stavitelů z celého světa. Lego Technic přináší možnosti vytvoření složitějších pohyblivých modelů, které budou na výstavě také představeny. Na své si přijdou také děvčata, pro která bude připravena část expozice Lego Friends a lego kamarádky Andrea, Olivie, Stephanie, Mia a Emma se svými domečky, autíčky, koníky ad. Výstava nabídne komfortně vybavenou dětskou hernu s kostičkami Lego®. A pokud vás výstava inspiruje k tvorbě vlastních modelů, můžete si na pokladně muzea zakoupit nové stavebnice Lego® za fajn ceny. Zavítejte s námi do světa her a fantazie.

V průběhu výstavy bude probíhat soutěž o hodnotné stavebnice Lego®, o vyhlášení výherců vás budeme informovat  24. ledna 2022 na facebooku a webových stránkách muzea. Výherci budou vyrozuměni telefonicky, nebo e-mailem.

Autorem a patriotem projektu putovní výstavy Svět kostiček® je Ing. arch. Petr Šimr, Ph.D. – sběratel, designer, stavitel, vystavovatel, lektor a 4. největší sběratel značky Lego® v České republice. Petr Šimr rád sbíral různé modely už v dětství. Začínal s vláčky, modulárními domy a nákladními auty. Stavebnice Lego pro něho ze začátku byla spíše výjimka kvůli jeho nedostupnosti v dané době. Dlouho ale snil o pořízení si několika Lego® setů, což si během doktorandského studia splnil, když si z vlastních prostředků zakoupil několik prvních vlakových souprav. Od toho momentu se v něm zrodila vášeň
pro sbírání továrních Lego® setů. Během několika dalších let nasbíral téměř všechny dostupné vlakové sety, přístavy, letiště, plovoucí lodě, témata City®, Western®, Creator®, exkluzivní modulární domy i modely v limitovaných edicích. Nyní se Petr Šimr věnuje realizacím výstav na míru, přednáškové, konzultační a lektorské činnosti a zakázkové tvorbě pro české výrobce stavebnic Cheva® a Seva®.
Ze stavebnice Lego® má ve své sbírce má téměř 7 400 exponátů, mezi nimiž jsou nejen tovární sety, ale i jeho vlastní tvorba MOC (My own creatinon) a tvorba jeho přátel. Ve své sbírce má i výjimečné kousky, které nevystavuje. Třeba originální dřevěnou krabičku od firmy Lego® z roku 1957.

Výstavní sál / 4. 11. 2021 – 22. 1. 2022