Zahájení výstavy fotografií Pavla Taclíka „Krkonoše"

Pavel Taclík
Narozen 6. 8. 1973 v Jilemnici.V mládí často pobýval v knihařské a paspartérské dílně svého dědy a tady při rámování obdivoval krkonošskou přírodu na fotografiích Mistra Zdenko Feyfara. Fotografování se vážně věnuje od r. 2006, kdy si pořídil digitální zrcadlovku Canon – této značce je věrný dodnes. Nejraději z celých Krkonoš má oblast Zlatého návrší a Kokrháče. Každé roční období je pro něj krásné, ale nejraději má prolínání podzimu se zimou a to nejen pro pestrost barev.
Fotografie publikuje v časopisu Krkonoše – Jizerské hory, vystavoval v infocentru v Hostinném, muzeu Policie ČR v Praze a Krkonošském muzeu Správy KRNAP ve Vrchlabí. Byl hostem pořadu Zázraky přírody v České televizi, kde uvedl svoji asi nejproslulejší fotografii „Brockenské strašidlo“, jeho snímky se objevují v pořadu Počasí ČT.
Je členem fotoklubu FHFB Jilemnice a významně se podílí na jeho úspěších v soutěžích (např. v zatím posledním 41. ročníku soutěže fotoklubů Turnovský mapový okruh obsadil 3. místo v kategorii autorů).
Tato výstava představuje výběr autorových fotografií z let 2007–2012.
Snímky Pavla Taclíka si také můžete prohlédnout v internetové galerii www.fotokrkonose.cz
Pozvánka