UŽ 130 LET – ZAHÁJENÍ VÝSTAVY A OSLAVA VÝZNAMNÉHO VÝROČÍ MUZEA

V březnu uplynulo 130 let od chvíle, kdy se poprvé oficiálně objevila myšlenka ke zřízení turnovského muzea. Tehdejší městská rada zveřejnila v novinách provolání „Pokrokumilovnému občanstvu turnovskému“ ke zřízení městského muzea. A to se v květnu stalo. Následovala nadšená reakce místních obyvatel, kteří od prvních dnů zásobili nové muzeum starožitnými
a pamětnými předměty – tedy prvními sbírkovými předměty. Uplynulo mnoho let a v muzeu se za tu mnohé změnilo. Co však nemůže chybět, je nadšení muzejníků pro jejich práci a přízeň „velectěného občanstva“.
Výročí si připomeneme mnoha akcemi, tou hlavní ale nemůže být v muzeu nic jiného než výstava, která se bude jmenovat jednoduše Už 130 let. Na ní bychom rádi prezentovali návštěvníkům šíři a pestrost našich sbírek a naší práce a informovali je o posunu, kterého jsme za dlouhá léta muzejního života dosáhli. Nechceme však nikoho unavit obrovským množstvím údajů, které bychom k naší minulosti i současnosti mohli nashromáždit, a proto připravujeme výstavu lehkou, určenou k příjemnému proplutí. Krásné exponáty vyniknou v zajímavě pojatém výtvarném řešení, dětem nabídneme speciální dětskou trasu a vše doprovodí řada různorodých akcí – od Muzejní noci, přes animaci pro nejmenší návštěvníky, komentované prohlídky a přednášky muzejníků i externích odborníků.
Slavnostní zahájení výstavy ve čtvrtek 19. 5. 2016 od 16.30 hod.
Na slavnostní zahájení volně naváže program Muzejní noci v turnovském muzeu.

Galerie muzea / 19. 5. – 31. 12. 2016