reGenerace 2, netradiční propojení, Vernisáž výstavy

Chtěli bychom vás pozvat na druhý ročník reGenerace, která by měla dokumentovat vývoj současného šperku v Turnově. Tato výstava má přispět k rozšíření pohledu na šperk nejen jako na klenot z drahých materiálů, ale též na šperk s ambicemi stát se uměleckým artefaktem balancujícím na pomezí drobné plastiky. Pro běžného návštěvníka je však často náročné umět si představit, jak se tato netradiční autorská díla nosí, proto jsme propojili celou prezentaci s pracovníky našeho muzea. Osmnáct autorů si mělo najít v řadách turnovských muzejníků své modely, kteří budou prezentovat jejich práci. Celý tento koncept završíme na netradiční vernisáži, kde budou šperky před vašimi zraky instalovány do vitrín přímo z těchto modelů. Zároveň bude možno si šperky za přítomnosti autora vyzkoušet a pak už je na každém, zda má odvahu a není spoután konvencemi.
Novinkou v koncepci výstavy je pozvání hostů. K okruhu místních autorů přizveme tentokrát šperkaře působící na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě – Zdenu Laštovičkovou, Libuši Hlubučkovou, Jana Háska, Janu Makalovou, Bohumilu Vackovou, Zuzanu Kynčlovou. Návštěvník tak bude mít možnost vnímat různé směry dvou blízkých uměleckých škol.
Výstava bude zahájena středu 18. listopadu v 16.30 hod. ve výstavním sále Muzea Českého ráje v Turnově. Těšíme se na vás.
Kurátoři výstavy: Mgr. Jana Válková Střílková, PhDr. Miroslav Cogan
Výstavní sál muzea / 18. 11. 2015 – 17. 1. 2016
Projekt finančně podpořilo Město Turnov.