Festival KYTARA V ČESKÉM RÁJI

Kytara v Českém ráji již po desáté! 
POŘADATELEM AKCE JE ZUŠ TURNOV.
Základní umělecká škola v Turnově Vás zve na jubilejní X. ročník festivalu KYTARA V ČESKÉM RÁJI, který proběhne ve čtvrtek 23. dubna a v pátek 24. dubna v prostorách Muzea Českého ráje v Turnově a ZUŠ v Turnově.
Letošní ročník festivalu věnovaného klasické kytaře bude snoubit hned dvě významná jubilea najednou. Při příležitosti oslav již desátého ročníku totiž přijal pozvání proslulý kytarista, pedagog  a  profesor na Pražské konzervatoři Jiří Jirmal, který zde oslaví své 90. narozeniny.
Festival zahájíme koncertem Jiřího Jirmala a posluchačů Konzervatoře Jaroslava Ježka ve čtvrtek 23. dubna v 18.00 hod. Na koncertě zazní Jirmalovy skladby v podání autora a mladých kytaristů ze třídy prof. Jaromíry Ježkové. V druhé části večera bude Jiřímu Jirmalovi předána cena,  jako poděkování za celoživotní přínos v oblasti výuky hry na kytaru.
Festival bude probíhat také v prostorách ZUŠ Turnov, kde se uskuteční přednáška věnována Základům techniky hry na kytaru určená nejenom pedagogům uměleckých škol, ale i všem zájemcům o hru na tento nástroj. Dále se nám zde také představí mladý a nadějný stavitel mistrovských kytar Petr Láska.
V pátek 24. dubna budou oslavy pokračovat koncertem světoznámého kytarového virtuosa a vítěze mnoha prestižních soutěží  Aniella Desideria, profesora na Hudební akademii v italské Cosenze. Vystoupení tohoto italského kytaristy je v České republice výjimečnou událostí.
Oba koncerty se uskuteční v turnovském muzeu v galerii u Sasíků od 18.00 hodin.
Festival je pořádán Základní Uměleckou Školou v Turnově ve spolupráci s Konzervatoří Jaroslava Ježka v Praze za podpory Muzea Českého ráje v Turnově, firmou Květiny Košek, hotelem Korunní Princ a Městem Turnov.
Věříme, že si tento hudební svátek nenecháte ujít a těšíme se na Vaší návštěvu.
Za pořadatele Petr Kostka, ZUŠ Turnov.

Jiří Jirmal
Jiří Jirmal

 
Aniello Desiderio
Aniello Desiderio

Jaromíra Ježková
Jaromíra Ježková

Stavitel mistrovských kytar Petr Láska.
Stavitel mistrovských kytar Petr Láska.