DEN S MINERALOGEM (Každé prázdninové úterý)

Fotogalerie: DEN S MINERALOGEM

Po celé prázdniny bude probíhat již pátý ročník naučně-zábavného programu určeného (nejen) dětem s názvem „Den s mineralogem“.
Pro návštěvníky každého věku jsou připravena určitá stanoviště, která se nachází ve venkovním areálu muzea. Mezi aktivitami, na které se návštěvníci mohou těšit je odlévání a barvení zkamenělin ze sádry, rýžování českých granátů a olivínů pomocí rýžovací pánve, hledání dalších minerálů ze štěrkové drti. Děti si pak budou moci zahrát na malé paleontology a budou objevovat kostru dinosaura. Velmi oblíbenou atrakcí je dobývání drahých kamenů z odlité žíly pomocí kladívka a majzlíku.
Na stezce vedoucí kolem Kamenářského domu si děti i rodiče mohou vyzkoušet své znalosti ze světa kamenů. Opět proběhne „výprodejová burza“ minerálů, která se v loňském roce těšila velké popularitě. Jednotlivá zastavení budou lidem k dispozici od začátku do konce otevírací doby muzea. Speciální program je chystán celkem na čtyři úterý – dvě bude probíhat řezání a leštění achátů, dvě budou komentované prohlídky rekonstruované expozice mineralogie a s ním spojené povídání o kamenech. Zájemci mohou přinést své nálezy, které jim určí geolog a mineralog Jan Bubal.

Každé úterý v červenci a srpnu (7. 7. / 14. 7. / 21. 7. / 28. 7. / 4. 8. / 11. 8. / 18. 8. / 25. 8.) 9.00 – 17.00 hod.

Zážitkový program s geologickou tématikou (nejen) pro děti.
Odlévání a barvení zkamenělin ze sádry; rýžování českých granátů a olivínů pomocí rýžovacích pánví; hledání drahých a rudních kamenů ve štěrkové drti; odkrývání kostry dinosaura; dobývání drahých kamenů; burza minerálů.

Rozšířený program:
7. 7. / 4. 8. (10.00–12.00 a 14.00–16.00 hod.) Řezání a broušení drahých kamenů
14. 7. / 11. 8. (od 10.30 a 14.00 hod.) Komentovaná prohlídka expozice geologie
a mineralogie

Den s mineralogem, zážitkový program nejen pro děti. Program akce
Den s mineralogem – zážitkový program nejen pro děti