Čeští jeskyňáři v zemi draka (Přednáškové Putování za minerály II)

Přednášející: Michal Filippi, Akademie věd ČR
Speleologové započali v předloňském roce průzkum neznámých krasových oblastí v provincii Shaanxi ve střední Číně. Po třech expedicích jsou tu už první významné objevy hlubokých propastí a velkých jeskyní s podzemními řekami a mohutnými dómy… Cestopisná přednáška ukáže, jak probíhá taková expedice, jaké jsou nejvýznamnější výsledky, ale i jaký je život ve střední Číně. A proč objevy zaujaly i čínskou televizi a magazín National Geographic? To vše a možná i něco více se dozvíte na přednášce jednoho z účastníků expedic.
Kamenářský dům / 17.00 hod./ Vstupné: 20,- Kč
Přednáškové Putování za minerály II
Od poloviny ledna jsme pro vás přichystali již druhý ročník cyklu mineralogicko-cestopisných přednášek s názvem Putování za minerály. Přednášky se budou řídit stejným modelem jako loni. Budou se týkat cest do jiných zemí, jejichž primárním účelem byla návštěva mineralogických, příp. geologicky zajímavých lokalit, sběr a nákup minerálů. To ale neznamená, že budou určené jen odborníkům a milovníkům „kamenů“. Určitě si v nich najde své i prostý cestovatel, protože na mnoha fotografiích bude prezentována jak nádherná krajina, fauna a flóra, tak i kultura a především zážitky samotných cestovatelů.
Přednášky budou probíhat pravidelně každou středu od 17 hodin v Kamenářském domě, první proběhne 17. ledna. Myslím si, že i letos je nabídka více než zajímavá a země jako Brazílie, Indie nebo Čína slibují poutavou podívanou doplněnou o mnoho zážitků. Doufám, že přijdete v hojném počtu a třeba vás nově nabyté informace inspirují natolik, že se sami rozhodnete danou zemi navštívit. Vstupné 20 Kč.